אימון אישי ליצירת שינוי בחיים

 

אימון אישי הוא מרחב חווייתי ומהנה שמטרתו לסייע לאדם לחוש שליטה בחייו, לרכוש ביטחון עצמי ותחושה של ערך. אימון אישי הוא תהליך שבו האדם לומד לחולל שינוי בעצמו ובסביבתו - בתחושת היכולת, בדימוי העצמי ובמערכת היחסים של הפרט עם הסביבה שלו. האימון הוא תהליך פעיל שבמהלכו האדם לומד להיות אקטיבי, להכיר ביכולותיו ולקחת חלק משמעותי בקבלת ההחלטות הנוגעות לגורלו. בנוסף לתהליך השינוי הפנימי, מושם דגש על שינוי בקשר של האדם עם הסובבים אותו. בדגש על שינוי ממשי המאפשר ליצור תנאים סביבתיים מעצימים ומטפחים. 

 

אימון אישי כמסע 

ניתן לראות את האימון האישי כמסע שבמהלכו נבנה גשר שעליו נע המתאמן בדרך להשגת היעדים שלו. המתאמן מוזמן לעצב לעצמו תמונה מיטבית של המשאלה שלו ולחשוב ביחד עם המאמן על הדרכים להשגתה. מפגש האימון מתבסס על יצירת אקלים נוח לעבודה משותפת תוך כדי הענקת עזרה למתאמן לזהות את היכולות הייחודיות לו. בד בבד, נעשה תהליך למידה שבמהלכו המתאמן רוכש כלים מעשיים להשגת היעדים שלו. האימון האישי מאפשר למתאמן לקדם את עצמו על בסיס קבוע, לשפר את עצמו ולממש את יכולותיו החדשות.

האימון האישי יוצא מנקודת המוצא שאמונה של אדם ביכולתו להשיג תוצאות, קשורה בין היתר במידה שדפוסי החשיבה שלו מסייעים או מכשילים אותו בהגשמת מטרותיו. האופן שבו אדם שופט את מצבו, משפיע על רמת המוטיבציה, מידת החוסן האישי והיכולת להתמודד עם קשיים. תהליך האימון מסייע לאדם לסגל לעצמו דרכי פעולה אפקטיביים העשויים לעזור לו להתמודד באופן יעיל עם בעיות וקשיים.

 

אימון אישי אפקטיבי למספר תחומים

אימון אישי הוא פלטפורמה לשיפור מגוון של תחומים בחיים. האימון אפקטיבי מאוד לעולם הארגוני: עבור אנשים המעוניינים לעשות שינוי בקריירה, למצוא עבודה, לשפר את מצבם המקצועי, ולהתמודד עם קשיים ובעיות במהלך העבודה. אימון אישי מומלץ גם עבור חיזוק מערכת היחסים הזוגית, שיפור האקלים המשפחתי או סיוע במציאת בן/בת הזוג. אימון אישי מתאים לאדם המעוניין לעשות שינויי בחייו האישיים: להתמודד עם חרדה, דכאון, פחד, או להכיר בעצמו צדדים חדשים.