אימון אישי לבני נוער

אימון אישי הוא תהליך מעצים למימוש היכולת ולשיפור הישגים לאורך זמן. אימון אישי מתמקד בזיהוי היכולות של האדם ובחלקים החזקים שבו. מטרת האימון האישי היא לחולל שינוי במצבו של האדם, תוך הענקת תחושה של שליטה בחיים, בגורל ובסביבה. תהליך האימון מתמקד בבניית הביטחון העצמי, ביכולת להתמודד עם כישלונות ובקידומו של דימוי עצמי חיובי.

בני נוער מתמודדים עם שינויים פיזיים ונפשיים מהירים, הם עסוקים בגיבוש זהות אישית ייחודית להם ונפרדת ממשפחתם. פעמים רבות תהליך זה מלווה בקשיים, במשברים אישיים ובקונפליקטים עם המשפחה ובית הספר. אימון אישי לבני הנוער מתמקד בסוגיות המעסיקות את הנער או הנערה ומעניק מקום מרכזי לעולם התוכן שלהם.

במהלך האימון, הנער/ה בוחר ביחד עם המאמן מטרה אליה הוא מעוניין להגיע. השניים בוחנים ביחד את המכשולים העומדים בפניהם ומנסים להבין את הסיבה לכך שהנער/ה לא הצליח להגיע עד כה ליעד שבחר . במהלך המפגשים, הנער/ה לומד על ההרגלים ותפיסות העולם שלו, תוך נסיון להבין אלו היבטים פנימיים וסביבתיים מקשים עליו להשיג את היעדים שלו.

 

 

 

 

 

 

 

 

במהלך האימון האישי, הנער/ה משתף בסיפורי מקרה ובדוגמאות לסוגיות שמעסיקות אותו. לדוגמה, הנער/ה יכול  לשתף את המאמן בסוגיה חברתית המעסיקה אותו, בקונפליקט שהיה לו עם מורה במהלך שיעור, בתחושת חרדה שחש בעת מבחן או במריבה עם הוריו. הנער/ה לומד לנתח את הסיטואציה, להבין אותה בדרכים חדשות וגם לקחת אחריות על חייו. במהלך ניתוח הסיטואציה, הנער/ה לומד לא רק על האירוע הספציפי, אלא מפיק תובנות על התמודדות עתידית עם בעיה דומה ועל יכולתיו הייחודיות להתמודד איתה. ערך רב יש לזיהוי החסמים המעכבים את צמיחתו של הנער ולהמשגת שיטות נכונות עבורו על מנת להתמודד עם מצוקה.

 

המאמן האישי יוצר סביבה פתוחה ונוחה שבה הנער/ה יכול ליצור בעצמו את הכלים המתאימים לו. ביחד, המאמן והנער/ה בונים תוכנית פעולה ובוחנים דרכים אפקטיביות לשם השגת המטרות האישיות. יישום תוכנית הפעולה מתבצעת תוך עידוד הנער להתנהגות עצמאית, לאמונה ביכולת שלו וליצירת תחושה של מסוגלות. האימון האישי עוזר לבני הנוער ללמוד כיצד להתפתח באמצעות הכוחות והמשאבים שלהם, להכיר ביכולתם לייצר שינוי בעצמם ובסובב אותם ולקבל אחריות על הפעולות שלהם.